Wolność – warta dyskomfortu

Naszym jedynym prawdziwym zadaniem tu na świecie jest bycie w zgodzie z PRAWDZIWYM sobą i manifestowanie tego czym rzeczywiście jesteśmy. Zaprzedawanie siebie czemukolwiek, komukolwiek w imię czegokolwiek jest zamachem na samego …

Wartość każdej chwili

Wolny i świadomy……Bądź kiedy wybierasz na co pożytkować energię. Wartość chwili, wartość myśli, wartość uwagi… Tak naprawdę jest nie do określenia. Można powiedzieć, że nasza energia, nasza uwaga jest bezcenna. KAŻDY …

Świadomie, czyli szanując różne drogi

Każdy, kto słucha swojego wnętrza kroczy przez życie swoją ścieżką. Nawet nieświadomie zmierzamy w jakiś określony sposób w jakimś kierunku.Niezależnie od tego, jak kodowana przez „świat zewnętrzny” jest nasza podświadomość nie …

0 Comments

Każdego dnia podejmujemy wiele różnych decyzji. Niektóre dotyczą nas samych, inne bliskich nam osób, jeszcze inne społeczeństwa.
Oczywiście, jako, że jesteśmy naczyniami połączonymi – każde wpływają na całość społeczeństwa i bezpośrednio lub pośrednio na nas i naszych bliskich.
W niektórych nurtach duchowych lub filozoficznych proces ten jest nazywany 'karma’. Rzeczywiście jednak chodzi po prostu o to, że całość istnienia jest połączona, więc wybór jednostki wpływa efektem domina na ogół.
Podejmując decyzje przez pryzmat miłości służysz sobie, innym, społeczeństw
Motywuj decyzje miłością do siebie, do bliskich, do własnego ciała, do życia samego w sobie, do określonych celów, do swoich marzeń i pragnień.
STROŃ OD DECYZJI LĘKOWYCH.
***
W jaki sposób odróżnić czym motywowana jest jakaś decyzja?Na co zwracać uwagę?
Dobra decyzja to taka:- czujesz się z nią dobrze (odprężenie, poszerzanie, radość bądź inne pozytywne odczucia – sam wiesz najlepiej)- jest motywowana pragnieniem, nie lękiem- jest rzeczywiście Twoja – ma przynieść korzyść Tobie/i innym
Niekorzystne motywy decyzji:- lęk, próba chronienia się przed czymś- czujesz niepewność, ucisk w ciele lub inne ostrzegawcze sygnały- sugestie zewnętrzne zamiast efektu własnych, świadomych przemyśleń i odczuć- chęć szkodzenia sobie lub innym
***
Co, jeżeli się wahasz?
Daj sobie czas. Wczuj się w samego siebie. Wyraź intencję, jaki efekt decyzji chcesz osiągnąć i… daj myślom płynąć. Idź za głosem intuicji. Prześpij się z tym.
Może pomedytuj nad daną decyzją?
A może decyzja wymaga porozmawiania z kimś?Może warto doedukować się w jakiejś dziedzinie, aby mieć szerszy ogląd sprawy?
Pozwól by zarówno Twoje intuicyjne sygnały i świat wokół stały się Twoimi doradcami – poczujesz, że droga jest właściwa, gdy na nią wejdziesz.
Kiedy coś jest „nie tak” poczujesz ostrzegawcze sygnały, ale pozwól sobie na komfort wewnętrznej ciszy, aby wnioski i wewnętrzne odpowiedzi były klarowne.
Nigdy nie szukaj odpowiedzi w stanie lęku czy chaosu wewnętrznego, gdyż znajdziesz tylko to, jest lustrzanym odbiciem tego stanu. To oznacza więcej pytań, rozproszenie, więcej lęku.
Zaufanie swoim odczuciom zarówno w interakcji, we wgłębianiu się w siebie, jak i weryfikowaniu informacji jest podstawą podjęcia dobrej decyzji.
***
Miłość jest w prostocie, nie jest zamotana w dezinformacyjny chaos.
Nie idzie w parze z przymusem – przymus jest „dzieckiem” lęku i kontroli.
Miłość to korzyści ogółu i jednostki.
Miłość to nie obwinianie, obarczanie siebie i innych. Miłość to czyste pragnienie i jego spełnianie.
Miłość kieruje naszą uwagę na wartości pozytywne. Zdrowie, rozwój, współpraca, dobrobyt, samorealizacja, rozwiązania korzystne bez pominięcia kogokolwiek.
Decyzje motywowane lękiem czy chęcią kontroli (właściwie to chęć kontroli ma również źródło w nieświadomości i lęku) dają zawsze niekorzystne efekty.
Miłość to jednoczenie, nie podziały i walka.
***
Świadomość daje wolność. Miłość pozwala w wolności wybrać „tą właściwą” drogę.
Miłość i cisza otwierają nasze oczy, niezależnie czy decyzja dotyczy czegoś związanego z obszarem życia wewnętrznego, interakcji, pracy, społeczeństwa, zdrowia…
/obrazek z sieci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.